19.10.2021

MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI AÇILIŞ PROGRAMI YAPILDI

2021 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası Açılış Programı İl Müftülüğü Konferans salonunda yapıldı. Programa İl Müftümüz Şükrü Kabukçu, ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Murat Beyaztaş ve din görevlilerimiz katıldı.

Musa Köy Cami İmam Hatibi Yunus Dalkıran’ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açış konuşmasını yapan İl Müftümüz Sayın Kabukçu: “Bu seneki temamız vefa; hafta boyunca Hz. Peygamberin vefasını işlemeye çalışacağız. Başta Kıymetli misafirimiz Sayın Beyaztaş olmak üzere hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Haftamız hayırlara vesile olsun” dedi.

Başkanlığımızın haftayla ile ilgili hazırlamış olduğu sinevizyon gösteriminin ardından kürsüye gelen Dr. Beyaztaş:” Efendimizi önce anmak lazım ki onu kıyamete kadar ezanlarımızla, salalarımızla, salavatlarımızla anmaya devam edeceğiz. Sonra anlamak lazım ki bunu da işte bu tür buluşmalarla, onun hayatından okuyacağımız kesitlerle gerçekleştireceğiz inşallah. Bizlerin vefası da O’nu anlamak, hayatını hayatımıza tatbik etmek olacaktır. Rabbim cümlemize O’nu anlamayı nasib eylesin” dedi.

Program hediye takdiminin ardından sona erdi.