20.01.2022

MEVLANA İDRİS ÇOCUKLARLA BULUŞTU                                 

Çanakkale İl Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığınca 19 Şubat 2022 tarihinde ortaokullar arası yapılacak olan “Gençlik Bilgi Yarışması” etkinlikleri kapsamında ilgili kitabın yazarlarından Mevlana İdris Zengin’i çocuklarla buluşturdu.

Tacettin Aslan Camiinde yapılan programa İl Müftümüz Şükrü Kabukçu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Murat Büyük, İl Merkezinde bulunan 25 Ortaokuldan 700 öğrenci, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi  Öğretmenleri katıldı.

Program Tacettin Aslan Camii Müezzin Kayyımı Metehan Dalmanın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programın açış konuşmasını yapan İl Müftümüz Şükrü Kabukçu; “Bir öğrencinin hayatında okuduğu kitabın yazarıyla buluşması önemli yer tutar. Biz de hem öğrencilerimizin hazırlandıkları sınavla ilgili çocuklarımızın motivasyonunu artırmak hem de eğitim hayatlarında bir iz bırakma adına programı tertip ettik. Bu vesileyle davetimize icabet eden kıymetli yazarımıza, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerimize, programa katkı sunan mesai arkadaşlarıma ve siz kıymetli evlatlarıma teşekkür ederim. 19 Şubat´ta yapılacak olan yarışmada hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Sayın Kabukçunun ardından kürsüye gelen gençlik çalışmalarından sorumlu İl Müftü Yardımcımız Nimet Keseli Ustabaşı, müftülüğümüzün gençlik faaliyetleri ve 19 Şubat´ta yapılacak olan yarışma hakkında öğretmen ve öğrencileri bilgilendirdi. Konuşmaların ardından Mevlana İdris çocuklarla buluştu. Hz Peygamberin hayatından kısa kesitler sunan yazarımız, “O peygamber olmadan da cesurdu. Haksızlığa karşı hep sesini yükseltmişti. Hz Ebubekir’e bakın öyle, Hz Ömer öyle, Peygamberin etrafındaki sahabe de onun gibiydi. Şimdi sıra bizde bizler de haksızlıklar karşısında hep sesimizi yükselten olacağız haydi hep beraber haksızlığa karşı çığlık atıyoruz” diyerek çocuklara heyecanlı dakikalar yaşattı. 

Yüzlerce çocuğun katıldığı program Camiinin avlusunda yapılan ikramların ardından son buldu.