T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Çanakkale Müftülüğü

11.06.2020

Şükrü KABUKÇU

    1965 Denizli Serinhisar (Kızılhisar) doğumlu. İlkokulu doğum yeri Kızılhisar’da, İmam Hatip Lisesini Denizli’de tamamladı. 1988 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. M.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsüne bağlı İslam Hukuku Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. 1989 yılında Başkanlıkta İmam Hatip olarak görev aldı. 1992 yılında Haseki Eğitim Merkezi’ni bitirerek Sivas/Koyulhisar ve  Sakarya/Akyazı ilçelerinde vaiz olarak, Bingöl/Solhan, Bolu/Mudurnu, Aydın/Germencik ve Bolu/Gerede İlçe Müftüsü olarak görev yaptı.
   09.02.2012 tarihinde de Ankara/Altındağ İlçe Müftüsü olarak göreve başladı. 06.06.2015 tarihli resmi gazetede yayınlanan kararname ile Afyonkarahisar İl Müftülüğüne atanan Şükrü Kabukçu 30.06.2015 - 01.06.2020 tarihlerinde Afyonkarahisar İl Müftülüğü görevini yürüttü. 24 Nisan 2020 tarihli resmi gazete il müftüleri kararnamesi ile ilimize atanan Müftümüz 10 Haziran 2020 tarihinde görevine başladı.  Hocamız evli ve iki çocuk babasıdır.