01.10.2021

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Açılış Programı Yapıldı

2021 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası açılış programı, Çanakkale Valimiz Sayın İlhami Aktaş’ın teşrifleriyle müftülük konferans salonunda yapıldı.

Programa İlahiyat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Nimetullah Akın, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri Selim Cerrah, din görevlileri ve hayırseverler katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Sayın Valimiz ve İl Müftümüz birer konuşma yaptı.

İl Müftümüz Şükrü Kabukçu açılış konuşmasında: “Camilerde din hizmetlerini ifa eden, topluma rehberlik ve önderlik ederek yaşantısıyla örnek olan tüm din gönüllüsü kardeşlerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını tebrik ediyor, ahirete intikal edenlere Cenab-ı Haktan rahmet, hayatta olanlara sağlık ve afiyetler diliyorum” dedi.

Sayın Valimiz yaptığı konuşmada: “Özellikle pandemi döneminde asli görevlerinizi ifa ederken, filyasyon ekiplerinde görev alarak evden eve koştunuz, izolasyonda olan vatandaşlarımızı takip ettiniz, dışarıya çıkamayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşıladınız. Bu fedakarca çalışmalarınız asla unutulmayacak, başta İl Müftümüz olmak üzere gayretlerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum ve haftanızı tebrik ediyorum” dedi.

Program 2021 Yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri çerçevesinde yapılan yarışmalarda dereceye giren din görevlilerimizle, Cami ve Kur´an Kurslarımıza katkıda bulunan hayırseverlerimize ödül ve teşekkür plaketi takdiminin ardından sona erdi.