14.03.2022

ZEKÂT BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

Çanakkale İl Müftülüğü, "Kardeşliğimiz Zekatla Bereketlensin" projesi kapsamında din görevlilerine yönelik 2022 Yılı Zekât Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.

İl Müftülüğü Konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Diyanet İşleri Başkanlık Müşaviri Özcan Gökçebay, İl Müftümüz şükrü Kabukçu, İlçe Müftüleri, din görevlileri ve Kur’an Kursu Öğğreticilerimiz katıldı.
Program, 18 Mart Hatime Ana Ulu Camii İmam Hatibi Yahya Çelik hocamızın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Toplantının açış ve selamlama konuşmasını yapan İl Müftümüz Şükrü Kabukçu, “Müftülüğümüz ve TDV Çanakkale Şubesi’nin Çanakkale’de çok güzel hizmetler yaptığına dikkati çekerek “Din gönüllüsü kardeşlerimizin her geçen gün çıtayı daha da yukarı taşıyacaklarına inancım tamdır” ifadelerini kullandı. Katılımcılara teşekkür eden Sayın Kabukçu; “Başta Sayın müşavirimiz olmak üzere İlçe Müftülerime ve siz değerli mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”dedi.
Daha sonra kürsüye gelen Başkanlık Müşaviri Özcan Gökçebay: “Zekat farkındalığının ve bilincinin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak, rehberlik etmek ve emaneti ehline teslim etmek amacıyla Din Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz bünyesinde Zekât Hizmetleri Daire Başkanlığı kurulmuştur. Bu hizmetlerin anlatılmasında müftüler, vaizler, imam-hatipler, müezzin-kayyımlar ve Kur’an kursu öğreticiler başta olmak üzere Başkanlığımızın her bir personeline büyük görevler düşmektedir. Bu sebeple ülkemizin zekât potansiyelinin dini kurallara uygun olarak, yurt içinde ve yurt dışındaki Müslüman kardeşlerimize ulaştırılmasında görev almak çok önemli bir sorumluluktur. Bu vesileyle zekat hizmetlerinin toplanması ve ulaştırılması hususunda titizlikle çalışan siz değerli din gönüllüsü kardeşlerime teşekkür ediyorum" dedi.