25.11.2022

Çanakkaleli Umreci Adayları Dualarla Uğurlandı

ÇANAKKALELİ UMRECİ ADAYLARI DUALARLA UĞURLANDI

Umre ibadetini yerine getirmek üzere Çanakkale’den yola çıkan umreci adayları, 25 Kasım 2022 Cuma günü Çanakkale Havalimanından telbiye, dua ve gözyaşlarıyla uğurlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığının 2022-2023 Umre Organizasyonu Özel Çanakkale-1 Umre turuyla kutsal topraklara giden 127 kişilik umreci kafilesi için düzenlenen programa Kafile Başkanı Ayvacık İlçe Müftüsü Bekir YANILMAZ, din görevlileri ile beraber umreciler ve aileleri, İl Müftü Vekilimiz Mehmet Ali BAL, Hac ve Umre Bürosu Şube Müdürü Ahmet KALKAN koordinesinde ki uğurlama ekibi katıldı.

Kur’an-ı Kerim, tekbir, telbiye ve ilahilerin okunduğu uğurlama programında, İl Müftü Vekili Mehmet Ali BAL’ın yaptığı duanın ardından yakınları ile helalleşerek vedalaşan umreciler, kutsal topraklara gitmek üzere Çanakkale Havalimanından direkt uçakla saat 08.40 itibariyle yola çıktı.

25 gün kutsal topraklarda kalacak olan umreci kafilesi ilk olarak Medine-i Münevvere’ye, ardından'da Mekke-i Mükerreme’ye geçecek ve 20 Aralık 2022 tarihinde yine direkt uçak ile Çanakkale Havalimanına gelecektir.