25.04.2024

Çanakkale Kara Savaşları’nın 109. Yıl Dönümünde Şehitlerimiz Rahmetle Anıldı

23 Nisan 2024 tarihinde düzenlenen törende Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr.Şaban Kondi Diyanet İzci kampına katılarak izcilerle beraber oldu.

24 Nisan 2024 tarihinde Şehitler Abidesin de yapılan törende yapılan konuşmaların ardından Kur´an-ı Kerim tilavet edildi ve İl Müftüsü Mustafa Bilgiç tüm şehidlerimiz için dua etti.

25 Nisan 2024 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, İzcilik Federasyonu organizasyonuyla “'57' nci Alay Vefa Yürüyüşü” düzenlendi.

Vatandaşlardan, öğrencilerden, asker ve sivil erkândan oluşan katılımcılar, ilk olarak Eceabat İlçesi'ne bağlı Kocadere Köyü'nde kamp kurdu. Yürüyüş öncesinde katılımcılara, tümü cephede şehid düşen 57'inci Alay askerlerinin son yemeği olan kırık buğday çorbası dağıtıldı.

Yürüyüş İl Müftümüz Mustafa Bilgiç´ in kıldırdığı sabah namazının ardından başladı. 57. Alayın yürüdüğü yolu takip eden katılımcılar, yaklaşık 1,5 saat süren 6 kilometrelik yürüyüşün ardından Conkbayırı ´na ulaştı.

57. Alay Vefa Yürüyüşünün kapanış töreni ise Şehitler Abidesi'nde yapıldı. Törende Kur´an-ı Kerim tilavet edildi. İl Müftümüz Mustafa Bilgiç tüm şehit ve gazilerimiz için dua etti.