27.05.2024

2024 Yılı Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu ve Yaz Kuran Kursları Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın birlikte yürüttüğü “Vekaletle Kurban Kesim Organizasyonu ve Yaz Kuran Kursları” tanıtım toplantısı yapıldı.

Şehit Cemal Demir İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda yapılan toplantıya İl Müftüsü Vekili Dr.Hasan Rami Kara, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, Şube Müdürleri, Vaizler, Din Hizmetleri Uzmanları, Kuran Kursu Öğreticileri, merkez cami görevlilerimiz ve müftülüklerimiz nezdinde Vekaletle Kurban Kesim organizasyonu takibini yapan personelimiz katıldı.

Tanıtım toplantısı Erenköy Camii İmam-Hatibi Yunus Dalkıran'ın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İl Müftüsü Vekili Dr. Hasan Rami Kara, açış konuşmasında 2023 yılında yürütülen Vekaletle Kurban Bağışı ve Kuran Kursları ile ilgili bilgiler paylaşarak, personele 2024 yılı Kurban Organizasyonu ve Yaz Kuran Kurslarında başarılar diledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Kahraman ise yaptığı konuşmada:

"Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfımız, ülkemiz ve gönül coğrafyamızda yürütmüş olduğu hizmetler ile her zaman mazlumun, mağdurun ve ihtiyaç sahiplerinin yanında olmuştur ve yanında olmaya devam edecektir. Yurt içi ve yurt dışında yapmış olduğumuz vekaletle kurban organizasyonları ile bizleri bekleyen kardeşlerimize ulaşmamız çok önemlidir. Çünkü beklenen biziz! Dolayısıyla yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar çalışacağız" dedi.

Akabinde kurban organizasyonu, kurban hatıraları ve yaz kuran kursları ile ilgili sunumunu yaptı.

Toplantı İl Müftüsü Vekili Dr. Hasan Rami Kara´ nın Sayın Kahraman´a takdim ettiği hediyenin ardından son buldu.